Vladimir Putin v čele s Ruskem vrací úder Turecku, které před několika dny sestřelilo ruské letadlo, údajně nad tureckými hranicemi. Rusko ovšem na konferenci vydalo prohlášení,  že jejich letadlo žádné hranice nepřekročilo. Naopak turecké letadlo při tomto manévru překročilo syrské hranice a objevilo se na tomto území po dobu několika minut.

Turecko se také ohradilo tím, že posádku ruského letadla minimálně desetkrát varovali, že se nacházejí v tureckém vzdušném prostoru. Přeživší pilot ruského letadla ovšem namítl, že je nikdo z Turecka nevaroval. Kde je tedy pravda zůstává otázkou. Rusko však na tento čin odpovědělo náletem na konvoj, který vezl náklad z Turecka.

Vladimir Putin a Rusko v jejich odvetě za sestřelený letoun SU-24

Foto: ID1974 / Shutterstock.com
Foto: ID1974 / Shutterstock.com

Turecká média informovala o tom, že kamiony převážely humanitární pomoc do města Azza. Jednalo se hlavně o potraviny pro utečence. Při útoku mělo zemřít 7 osob a dalších 10 je těžce zraněno. Město, do kterého se vezla tato zásilka, je v těchto chvílích obýváno Turkmény, kteří využívají podpory samotného Turecka. V čem jsou ale Turkméni podporováni? Turkméni už dlouhou dobu totiž bojují proti režimu prezidenta Bašára Asada a také proti Kurdům. Obsahem kamionů si však není nikdo zcela jistý. Mohlo se také pravděpodobně jednat o zbraně. Všechny zprávy jsou v těchto chvílích pouhé domněnky.

Foto: fototehnik / Shutterstock.com

Komentáře