Teroristické útoky v Libanonu, Paříži nebo výjimečný stav v Bruselu, kde byli již zatčeni 4 členi Islámského státu, podezřelí z teroristického útoku ve Francii. Ani tyto a mnoho dalších nejsou dostatečné důvody pro Evropskou unii pro lepší bezpečnostní opatření v EU. Právě naopak! Migrační krize nabírá na obrátkách a unie hodlá od roku 2016 otevřít další bránu, pro snazší vnik migrantů do Evropy. Evropská unie chce totiž od příštího roku zařídit pro migranty bezvízový vstup na hranicích. Znamená to, že budou moci do Evropy přicestovat migranti, aniž by byla známa jejich minulost? Podle předpovědí je to dost pravděpodobné.

Migrační krize nabírá na obrátkách! Máme se obávat příštího roku?

Foto: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Foto: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Do tohoto projektu evropské integrace by se měla zapojit Ukrajina od začátku příštího roku. Jestli se jedná o správné řešení nám poví až čas, každý si však může udělat obrázek v hlavě sám. Tento rok mělo do Evropy přicestovat podle odhadů 800.000 uprchlíků. Toto číslo ovšem nelze brát jako směrodatné. Následující měsíce a roky mají být podle expertů mnohonásobně horší. Je tedy kompletní otevření hranic to správné řešení?

Politici ani média o tomto problému veřejně nemluví a veřejnost je tak neinformována. Toto otevření hranic by samozřejmě odnesly země nejblíže Ukrajině. Nezbývá dělat nic jiného než čekat a doufat, že se tato situace začne řešit a nebude panovat toto nicneříkající mediální ticho, jenž má uklidnit situaci.

Foto: Istvan Csak / Shutterstock.com

Komentáře