Teroristé z extrémistické skupiny Islámského státu se opět činili na internetu. V jednom ze svých dalších videí, jenž pravidelně nahrávají na internet pro vystrašení veřejnosti, vystrašili téměř půlku světa. Ve svém videu totiž ukázali takzvanou koalici ďáblů, ve které se nachází Česká a Slovenská republika. Toto propagandistické video zveřejnilo centrum IS Al-Haját.

Má Islámský stát za tímto videem nějaké skryté úmysly? Zatím se ovšem nezjistilo potvrdit, jestli video pochází opravdu od Islámského státu nebo se jedná o povedený vtípek. Tuto koalici ďáblů tvoří přesně 60 států. Jde o státy NATO, Rusko, Irán nebo Čínu. Nechybí zde ani už zmíněná Česká republika, která je také členem Severoatlantické aliance NATO.

Islámský stát a koalice ďáblů čítající celkem 60 států

Islámský stát
Foto: Orlok / Shutterstock.com

K tomuto videu se už stačil vyjádřit i předseda vlády Bohuslav Sobotka. Poznamenal, že Česká republika nesmí toto varování Islámského státu brát na lehkou váhu a respektovat jej. Policejní složky tak budou věnovat velkou pozornost této skutečnosti. Situaci komentoval i ministr vnitra Milan Chovanec, který poznamenal, že se jedná v dosavadní historii o nejtransparentnější výpad teroristů proti našemu státu. Další z politiků okomentoval video tak, že nepřítelem Islámského státu je svoboda a demokracie, takže není žádným překvapením, že se na tomto seznamu objevila i Česká republika.

Foto: Owen_Holdaway / Shutterstock.com

Komentáře