Barack Obama a jeho administrativa vydali prohlášení, které se nebude lehce číst. Uprchlická krize naplno zasáhla Evropu, která se teď snaží přijít na způsoby, jak tuto krizi zvládnout. Staví se ploty, zavírají hranice a provádějí se důkladnější kontroly na hranicích. Některé státy Evropské unie dokonce bojují v samotné Sýrii proti teroristům z Islámského státu. Můžeme zde zmínit Francii, Německo nebo Spojené království. Americký prezident se o této tématice zmínil ve středu, kdy Obamova administrativa vydala prohlášení, že odmítání uprchlíků je nezákonné.

Evropské země přestaly přijímat uprchlíky v takovém počtu, jak tomu bylo před několika týdny. Za vše může teroristický útok v Paříži a jeho pachatelé, kteří byly nalezeni s dalšími členy Islámského státu v Belgii. Samotná Belgie vyhlásila několikadenní stav ohrožení, během kterých policejní jednotky uspořádaly zátah na tyto teroristy.

Barack Obama: Odmítat imigranty je nazákonné

Foto: Joseph Sohm / Shutterstock.com
Foto: Joseph Sohm / Shutterstock.com

Důvodem tohoto prohlášení Bílého domu může být reakce 24 států, které hodlají zablokovat tento program, jenž je nutí přijímat imigranty. Sněmovna totiž schválila usnesení, ve kterém je zmíněn zákaz přijetí až 10.000 uprchlíků ze Sýrie v příštím roce. Prezident Barack Obama oznámil, že tento návrh zákona hodlá vetovat. Úřad pro přesídlení uprchlíku varoval, že státy nemohou odmítat uprchlíky na základě jejich víry nebo země původu.

Foto: Action Sports Photography / Shutterstock.com

Komentáře