Zatímco Connecticut byl prvním americkým státem, který se snažil vyřešit chornické případy veteránů, kteří se ocitli na ulici s chronickým onemocněním, stát Virginie se stala prvním oficiálním státem, který se bude snažit o záchranu všech veteránů bez domova, jenž potkal těžký životní osud. Na začátku tohoto týdne to oznámil veřejnosti guvernér státu Virginie Terry McAuliffe.

Pomoc veteránům schvaluje i prezident Barack Obama

Pomoc veteránům

Podle deníku Huffington Post bude všem veteránům na ulici nabídnuta střecha nad hlavou v podobě domu či příbytku. Ti, kteří tuto pomoc odmítnou, bude nabídnut jen přístřešek, pod kterým budou moci trávit chladné noci. Organizátoři spolupracují na tomto projektu s několika partnery, kteří poskytují finance na ubytování veteránů. Od října minulého roku se organizace podařilo z ulice zachránit už 1.432 veteránů.

Je to důležité vítězství v cestě pro vytvoření nejlepšího místa k životu pro válečné veterány, kteří se ocitli na ulici.

Lidé z amerického státu Virginie mají v plánu v následujících 3 měsících pomoci dalšímu počtu veteránům na ulici a ochránit je tak před blížící se zimou a mrazem, který každou zimu zabije několik lidí bez domova, jenž umřou ve velké většině případů na podchlazení. Americký prezident Barack Obama volal po záchraně válečných veteránů bez domova již v předchozích letech, ale jak se zdá, teprve teď se začínají lidé činit a pomáhat. Pomoc veteránům by měla vrcholit na konci tohoto roku.

Komentáře