Tagy USA

štítek: USA

Severní Korea: Další „mírotvorná“ aktivita USA? Trump je buďto hloupý, nebo navedený. Chystá se...

Severní Korea je opět v centru pozornosti. Tajné setkání bývalého ředitele CIA Mika Pompea s Kim Čong-unem vyvolalo ve světových médiích spoustu spekulací.

NI má podezření, že Pentagon lže o schopnostech ruské vzdušné obrany!

Zaměstnanci Pentagonu záměrně podhodnocují účinnost ruských raketových systémů, aby odradili Turecko od nákupu protiletadlových raketových systémů S-400, napsal The National Interest.

Spiegel: „Protiruské sankce USA připraví Německo o ruský hliník!“

Nové americké sankce se mimo jiné týkají ruského podniku „Rusal“, který je jedním z největších výrobců hliníku na světě. A obavy německého průmyslu se začínají měnit na paniku.

Sankcie USA proti Rusku udreli po Lotyšsku

Sankcie USA proti ruským biznismanom negatívne ovplyvnili bankový systém Lotyšska, pretože zvýšili odtok peňazí z krajiny, informuje Bloomberg.

Financial Times: Evropa vyzývá USA k oslabení sankcí proti Rusku!

Evropští politici se snaží diplomatickým úsilím přesvědčit amerického prezidenta Donalda Trumpa, že je potřeba oslabit sankce proti Rusku, napsaly The Financial Times s odkazem na zdroj v Paříži.

Chemické útoky v Sýrii: Běda, tohle nebere konce!

Asi před měsícem Nikki Haleyová oznámila Radě bezpečnosti OSN, že USA jsou připraveny porušit pravidla právě této samotné Rady bezpečnosti OSN, pokud by mělo dojít k chemickému útoku v Sýrii.

Američanom sa ich sankcie vracajú ako bumerang v podobe vyšších cien ropy

Dohoda Ruska so Saudskou Arábiou a ďalšími krajinami vyvážajúcimi ropu (OPEC) priniesla výsledky, ktoré prekonávajú všetky očakávania. Moskve a Rijádu sa v relatívne krátkom čase podarilo zlikvidovať 97% všetkých prebytkov ropy na globálnom trhu, ktoré dlhodobo zrážali jej ceny. Vyvolali tým veľký hnev v Bielom dome, o čom svedčí zlostný tweet prezidenta Donalda Trumpa z 20. apríla tohto roku, v ktorom ostro napadol OPEC za údajné umelé navyšovanie cien ropy, ktoré je pre USA neakceptovateľné.

Experti z OPCW odobrali vzorky z miesta údajného útoku v meste Dúmá

Experti z Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) odobrali v sobotu vzorky z miesta údajného chemického útoku v meste Dúmá ležiaceho neďaleko sýrskej metropoly Damask. Informovala o tom stanica Deutsche Welle.

To už je pod úroveň: USA nedaly víza umělcům Velkého divadla!

Případy, jako například neudělení amerických víz Velkému divadlu, se nestaly "dokonce ani během studené války", uvedlo ruské ministerstvo zahraničních věcí.

Západ svým chováním vůči Asadovi a Rusku vytváří „falešné nepřátele“

Německo a jeho nejbližší spojenci se kvůli syrskému konfliktu ještě více odvrátili od Ruska. To nepotřebujeme, říká šéfredaktor Stuttgarter Zeitung Christoph Reisinger.