Tagy Švédsko

štítek: Švédsko

Švédsko připravuje obyvatele na krizové situace a na válku + VIDEO

V naší republice se stále jenom diskutuje o branné výchově, jak připravit obyvatele ne na válku, ale na krizové situace a stále není vidět výsledek, zkusme si třeba vzít alespoň malý příklad ze Švédska.

Orechy chránia pred infarktom

Švédski lekári prišli k záveru, že u konzumentov orechov je riziko infarktu nižšie o 20 %. Výsledky 17 ročného výskumu boli publikované na stránke EurekAlert.

Potřebují migranti tipy na masturbaci nebo příležitostný sex?

Švédska vláda zahájila kampaň o sexuální výchově pro přistěhovalce, zatím jde o sérii devíti krátkých filmů.

Sexuální výchova pro migranty? Švédsko zaplatí miliony, prý je to nezbytně nutné

Švédska vláda investuje 3,7 milionu švédských korun (necelých 9 milionů českých korun) na vzdělávání nově příchozích migrantů v oblasti sexuálního práva a sexuálního zdraví. Program je zaměřen především na nově příchozí ženské žadatelky o azyl, ale také na muže. Cílem je poučit je o sexuálních a reprodukčních právech, která platí ve Švédsku, i o společenských sexuálních normách, informovala švédská stanice SVT.

Finsko: Pohlavní styk azylanta s 10letou dívkou není znásilnění

Nejvyšší finský soud odmítl odvolání proti rozsudku, že pohlavní styk s desetiletou dívkou je úmyslné sexuální vykořisťování, ale ne znásilnění.

Švédsko: Syrský uprchlík nevěděl, že sex s dětmi je nezákonný

Ve Švédsku byl 17letý tzv. syrský uprchlík odsouzen minulý týden za dvojnásobné znásilnění dvanáctileté dívky. Bránil se tím, že nevěděl, že sex s 12letými je ve Švédsku nezákonný.

Gang imigrantů napadal důchodce a takhle to dopadlo… + VIDEO

Strkanice mezi místními penzisty a gangem mladých migrantů byla natočena a na internetu rychle nabírá na popularitě. Ve Švédsku se jedná o jedno z nejvíce sdílených videí.

Švédská politická korektnost se stala terčem vtipů v následujícím videu, které se šíří jako...

Švédská politická korektnost se stala terčem vtipů v dánském televizním pořadu, ze kterého pochází tento úryvek.

Švédské námořnictvo bojovalo o přístav s ruským oligarchou

Švédská armáda připravila dohodu o zpětném odkupu podmořské základny Foresund (Fårösund) v severní části ostrova Gotland, kterou opustila v roce 2000 po snížení rozpočtu ministerstva obrany.