Tagy Rusko

štítek: Rusko

Sýrsky prezident Asad sa stretol s Putinovým osobitným vyslancom

Sýrsky prezident Bašár Asad sa stretol s osobitným vyslancom ruského prezidenta Vladimira Putina pre Sýriu, informovali v stredu sýrske štátne médiá. Stretnutie sa uskutočnilo po tom, čo Rusko vyhlásilo, že Asadov spojenec Irán musí stiahnuť svoje sily zo Sýrie, napísala agentúra AP.

Rusko Bulharsku: Ale vy jste sami propásli svoji šanci na ruský plyn!

Bulharský prezident Rumen Radev je v současné době na oficiální návštěvě Moskvy a navrhl vybudovat přímý plynovod z Ruska přes Černé moře a nazvat ho „Bulharským proudem".

Může mít „říše zla“ „kamaráda“ z USA?

Zemi v současné době dusí kouř z nesčetných doutnajících požárů, které byly zažehnuty na celém světě, samy o sobě nejsou akutní hrozbou pro světový mír, ale při větším požáru, to může vypadat úplně jinak.

Bývalý vrchný veliteľ NATO: Ani jeden generál nechce bojovať s Ruskom

Ani jeden generál NATO, keď sa ráno prebudí, si nepovie, že chce bojovať s Ruskom. Povedal tak v interview pre poľský portál Onet bývalý vrchný veliteľ Severoatlantickej aliancie v Európe, americký generál Philip Breedlove.

Západ chystá novú taktiku na ovládnutie Ruska po ukončení Putinovej éry

Medzi západnými politológmi prebieha neoficiálna súťaž v tom, kto vymyslí najabsurdnejší plán a scenár na tému, ako sa Rusko musí kajať, aby ho civilizovaný svet nakoniec predsa len “akceptoval a odpustil mu”

Velká hra mezi USA/V. Británií, Ruskem a Německem

Není od věci se podívat, jak současné dění ve světě a především v Evropě vidí západní blogeři. Přebíráme tedy sice starší, ale stále vysoce aktuální článek ze serveru The Millennium Report.

National Interest: Jaké jsou šance F-22 v letecké bitvě s Su-57?

Američtí odborníci jsou zvyklí považovat F-22 „Raptor“ za krále oblohy, ale jeho nadřazenost se zpochybnila poté, co Rusko vyvinulo pátou generaci stíhačky Su-57, uvedl The National Interest.

SD: Proč bude invaze do Ruska noční můrou pro každého útočníka!

Invaze do některých zemích bude noční můrou pro každou armádu, a podle Svenska Dagbladet do seznamu zemí kromě Švýcarska a Nového Zélandu, je třeba zařadit i Rusko.

USA vedci v údive! Rus-génius vyriešil najťažší matematický problém a odmietol milión i Nobelovu...

Rus Grigorij Perelman je najväčší génius matematiky v súčasnosti. Len v priebehu niekoľkých rokov sa stal najoslavovanejším matematikom na svete. Jeho neobyčajná genialita sa prejavila už v skorom veku. V roku 1982, ako 16-ročný vyhral na medzinárodnej matematickej olympiáde zlatú medailu.

Rusko ostře protestuje proti americké výzvě bombardovat Krymský most!

Ruské velvyslanectví v USA ve středu označilo za provokativní článek v novinách Washington Examiner, v němž autor vyzývá vládu Ukrajiny, aby bombardovala právě otevřený Krymský most.

Oblíbené články

13 nejzdravějších semínek a oříšků

V mnoha kulturách jsou vyhledávanou přísadou do pokrmů, ale oblibu si získali i jako druh příjemného křupání. Řeč je o semínkách a oříšcích. Připravili jsme pro vás seznam nejoblíbenějších ořechů a semen ve smyslu prevence a efektivního boje proti civilizačním chorobám.