Tagy Čína

štítek: Čína

Hrozí, že USA překročí nejen ruskou, ale i čínskou červenou čáru!

Při hlučných vyhlášeních se USA zřídka dostaly do boje proti svým oponentům. Avšak raketový útok na Sýrii vážně znepokojil nejen Rusko, ale i Čínu.

Čtyři sekundy do začátku třetí světové války!

Nedávná série událostí, tak zvaný případ Skripal a údajný chemický útok v Sýrii, postavily svět na pokraj velké agresivní války na Blízkém východě.

Rusko už nebude závislé na náladách Západu, prodá plyn Číně!

V roce 2019 se očekává dokončení plynovodu "Síla Sibiře" v Asii. Celková délka ropovodu bude přibližně 3000 kilometrů a Gazprom se tak stane nezávislý na Západu.

Čína chystá odvetný úder proti USA!

Ministerstvo obchodu Číny slíbilo, že USA „spadnou do jámy, kterou vykopají pro jiné“, pokud budou pokračovat v obchodní válce s Čínou.

Přízrak obchodních válek: USA proti všem!

„Země, která nebrání svůj blahobyt domu, nemůže bránit své zájmy za hranicemi“

Mezi Spojenými státy a Čínou vypukla obchodní válka!

Čínské ministerstvo financí uvedlo, že cílem opatření je zaplnit škody způsobené zavedením cla na výrobky z oceli a hliníku v USA. Čína tak přijala americkou výzvu k obchodní válce!

Čína se kvůli Rusku obula do Západu: Vždyť jste jen malá část světa!

Čína ostře zkritizovala rozhodnutí některých západních zemí vyhostit ruské diplomaty kvůli incidentu s otravou bývalého plukovníka GRU Skripala.

NI označil země, které budou mít nejsilnější armády na světě!

Vojenský expert Robert Farley v článku pro The National Interest uvedl, které země budou mít do roku 2030 nejsilnější pozemní armády na světě.

Stávající světový řád je odsouzen ke zkáze

Jaltská dohoda není jen symbolem rozdělení světa na sféry vlivu, ale také symbolem schopnosti soupeřících států vyjednávat a dodržovat dosažené dohody.

Čína vrátí Spojeným státům obchodní úder!

Čínské ministerstvo obchodu v pátek zveřejnilo seznam 128 zboží dovážených ze Spojených států na svých internetových stránkách, na něž lze uložit cla jako odvetu USA za uložená cla na ocel a hliník.