Tagy Česko

štítek: Česko

Amerika se vysmívá Česku. Natočila o nás dokument, který Čechy zvedne ze židle

Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších amerických nezávislých dokumentárních společností Mel films věnovala jeden ze svých dokumentů České republice. Utahuje si z nápadu, že Kuba zaplatí svůj historický dluh z doby socialistického přátelství mezi komunistickými režimy doutníky a rumem.
Klaus

Václav Klaus: Sucho hrozí rovnako ako globálne otepľovanie, čiže nehrozí

Bývalý prezident Českej republiky Václav Klaus poukázal na nezmyselnosť “zelených ideológov” ktorí pravidelne poukazujú na výkyvy počasie, ktoré sú podľa Klausa úplne prirodzené

Kandidát ČSSD na ministra zahraničí podporuje kvóty na imigranty: Neotáčejme se k uprchlíkům zády,...

Kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche podpořil kvóty EU na uprchlíky: "Několik posledních týdnů je, kromě hokeje, nejdiskutovanějším mediálním tématem nastavení kvót pro přijímání uprchlíků z Afriky a Blízkého východu.

Zemanovy zábrany kvůli vývoji jeho nemoci už mizí. Schwarzenberg tvrdě zúčtoval s prezidentem

Čestný předseda Top09 Karel Schwarzenberg nebyl Zemanovými slovy o novičoku zaskočen. Prezident podle Schwarzenberga zcela vědomě plní zájmy cizího státu a západní spojenci z něj mají spíš legraci.

Chtěli byste za vítěze Hitlera? Profesor bouchl do stolu a uzemnil české rusofoby

Je český národ rozdělený na jakousi prozápadní a proruskou část? Někdy by se mohlo zdát, že ano. Zejména internetové diskuse bývají velmi bouřlivé a lidé se v nich navzájem osočují buď z kolaborace s Ruskem nebo z podlézání USA.

Americký jestřáb, který se přičinil o vstup ČR do NATO, přednášel v Plzni. A...

Rusko a Islámský stát jsou nevětším nebezpečím euro-amerického liberalismu a Západu jako takovému. K tomu se ještě připojuje Brexit a největší kverulant v celé EU – maďarský premiér Viktor Orbán. To zaznělo na besedě z úst specialisty na transatlantické vztahy Stanleyho R. Sloana na Plzeňských rozhovorech, které v rámci oslav osvobození uspořádala Západočeská univerzita a město Plzeň. Nesmiřitelná kritika se snesla i na hlavu prezidenta Trumpa. Pravicoví radikální extrémní populisté chtějí podle přednášejícího nastolit nový světový řád, v němž zvítězí autokratické pojetí moci. Vydatně jim u toho sekunduje Marine le Penová. Ještě prý dobře, že Francie má Emmanuela Macrona!

Vraťte těch padesát milionů. Dobrovolně, vyzývají úředníci provozovatele Čapího hnízda

Kauza Čapí hnízdo prý není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Firma Čapí hnízdo a.s., která před let přijala dotaci, totiž už vlastně neexistuje. A podle úředníků nebylo jasné, zda smí dotaci vymáhat po nástupnické společnosti.

ZDF: Rusko je Achilova pata polsko-českého přátelství!

Na nadcházejícím zasedání polského prezidenta Andrzeje Dudy a jeho českého protějška Miloše Zemana se bude diskutovat o mnoha tématech, z nichž ve většině sdílejí stejné názory, uvedla německá televizní stanice ZDF.

Velké srovnání: Jak silná je česká armáda? Amerika, Indie a Rusko vedou, předběhli jsme...

Armáda České republiky byla před nedávnem vyhodnocena týmem analytiků jako 30. nejlepší ozbrojená síla na světě. Jak se k takovému výsledku došlo? A jak si Česká republika stojí v porovnání s jinými státy Evropy?

Zděšení politici KDU a TOP 09: Zeman je mstivý, ubohý a zapšklý prezident, nejmenování...

Prezident Miloš Zeman podle informací serveru Aktuálně.cz odmítl jmenovat šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku generálem. Řadě politiků se ale prezidentův postup nelíbí.

Oblíbené články

Tahle země není pro migranty. V Itálii prý nastanou nové časy

Itálie stojí jen krůček od jmenování nové vlády, kterou budou tvořit Hnutí pěti hvězd a Liga severu. Předsedové obou stran již představili své plány v oblasti přistěhovalecké politiky. Podle britského levicového deníku Guardian nastávají migrantům těžké časy.