Tagy Armáda

štítek: Armáda

MWM: Pro Rusko bude nový raketový systém S-500 neocenitelný!

Zavedení protiletadlových raketových systémů S-500 „Prometheus" do sériové výroby bude významnou událostí pro Rusko a jeho vojenské partnery, napsal Military Watch Magazine.

Může mít „říše zla“ „kamaráda“ z USA?

Zemi v současné době dusí kouř z nesčetných doutnajících požárů, které byly zažehnuty na celém světě, samy o sobě nejsou akutní hrozbou pro světový mír, ale při větším požáru, to může vypadat úplně jinak.

Obří letadlo C-130 proletělo metr nad hlavami vojáků + VIDEO

Americký vojenský čtyřmotorový transportní letoun Lockheed C-130 Hercules proletěl pár metrů nad hlavami vojáků.

Ako to vyzerá s odchodom Američanov zo Sýrie?

Alexander Zapolskis na portáli iarex komentuje stav a možnosti amerických vojsk v Sýrii

Junge Welt: Nábor rezervistů v Německu jako nová operace

Německé ministerstvo obrany hodlá dále posilovat rezervní síly Bundeswehru, zejména kvůli „napjatým vztahům s Ruskem", napsal rozčíleně Junge Welt.

National Interest: Jaké jsou šance F-22 v letecké bitvě s Su-57?

Američtí odborníci jsou zvyklí považovat F-22 „Raptor“ za krále oblohy, ale jeho nadřazenost se zpochybnila poté, co Rusko vyvinulo pátou generaci stíhačky Su-57, uvedl The National Interest.

CNBC: Ruské „Avangardy“, jejichž úder nejsou USA schopny odrazit!

Rusové plánují nasadit hypersonické bloky „Avangard" do služby do roku 2020, napsala CNBC s odkazem na zdroje, které jsou obeznámeny s obsahem zpráv amerických tajných služeb.

Prinesie profesionálna európska armáda porážku Poľska i Ukrajiny?

V priebehu posledných dní európske úradne osoby na najvyššej úrovni urobili celý rad prehlásení na tému obrany. Hlavná myšlienka všetkých bola rovnaká: Európa musí byť pripravená brániť sa sama a nespoliehať na Ameriku, a to čo najskôr, píše v úvode svojho komentára Gevorg Mirzajan.

Nakolik je účinná izraelská protiraketová obrana?

Izraelská protiraketová obrana není schopná účinně fungovat a vytváří pouhou iluzi bezpečnosti. Po oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že odstupuje od íránské jaderné dohody, a okamžité reakci Izraele v podobě raketových útoků na „íránské síly“ v Sýrii svět ztuhl v očekávání nové rozsáhlé války, která hrozí přerůst v jaderný konflikt. Vše podporuje nedostatek vojenských informací od stran, které vyhrožují, že se navzájem zničí, zatímco hojně vychvalují své vojenské možnosti. Hlasitá militantní prohlášení a vzájemná obvinění se ozývají na nejvyšší úrovni a dotýkají se téměř všech aspektů konfrontace. Proto bude vhodné posoudit, do jaké míry tyto výroky odpovídají skutečnosti a jaké jsou skutečné možnosti znepřátelených stran v případě skutečné války.

Vzkaz USA: Rusko umístí ve Středozemním moři rakety „Kalibr“!

Lodě s řízenými střelami „Kalibr" budou mít ve Středomoří stálou vojenskou hlídku, nařídil ruský prezident Vladimír Putin na vojenském setkání v Soči.