To si z nás snad dělají srandu… Brusel přišel s další šíleností

Komise zahájila veřejnou konzultaci o budoucnosti EU. Pečlivě volené otázky a nabízené možnosti odpovědí podsouvají občanům volbu „více Unie“ a více doleva stokrát jinak.

Ani u Rakušanů se už EU netěší velké oblibě

Realita doby exponuje efektivnost EU a jejího úřednictva v plné nahotě. Dávno již není oním prestižním uskupením, imponujícím ostatním zemím v Evropě a na mezinárodní scéně vůbec.

Bruselu „cvaká zadnice“ strachy? Jde o Itálii. Může být mnohem hůře

Po zveřejnění společného dokumentu o společném vládnutí Hnutí pěti hvězd a Ligy severu narůstají obavy Evropské unie. Natolik euroskeptická vláda tady ještě nikdy nebyla a Brusel podle médií začíná panikařit.

Italská vláda tvrdě Francii: Nestrkejte nos do našich věcí!

Byla to jen otázka času, kdy se do nové italské vláda pustí některé vůdčí země Evropské unie.

Rakousko hodlá své předsednictví v EU využít na přitvrzení proti imigrantům

Každosemestrální předsednictví EU je příležitostí pro předsedající členskou zemi přinést svůj vklad do politiky a stavu věcí Sedmadvacítky. Ne jen se přihrbeně rozhlížet, jak se zavděčit, jak to pojímali někteří naši politici.

Die Welt: Itálie je pro Evropu šestou ranou a může být smrtící!

Nová italská vláda se bude držet proruských názorů a bude mít kritický pohled na Evropu, píše Die Welt.

Itálie požaduje okamžité zrušení sankcí EU proti Rusku

Nová italská vláda bude pravděpodobně prosazovat radikální změnu politiky EU vůči Rusku.

Zeit: Německá BND získala „Novičok“ na počátku 90. let!

Německá zpravodajská služba BND na počátku devadesátých let získala od jednoho z tvůrců vzorek nervově-paralytické látky „Novičok".

Prinesie profesionálna európska armáda porážku Poľska i Ukrajiny?

V priebehu posledných dní európske úradne osoby na najvyššej úrovni urobili celý rad prehlásení na tému obrany. Hlavná myšlienka všetkých bola rovnaká: Európa musí byť pripravená brániť sa sama a nespoliehať na Ameriku, a to čo najskôr, píše v úvode svojho komentára Gevorg Mirzajan.

Evropská unie přestane platit za íránskou ropu dolary!

Evropská unie hodlá přejít z dolaru na euro při placení dodávek ropy z Íránu, sdělil diplomatický zdroj v Bruselu RIA Novosti.

Oblíbené články

Sedm potravin, které škodí vašemu srdci

Abychom chránili svá srdce, měli bychom z jídelníčku vyloučit potraviny s vysokým obsahem cholesterolu, nepřehánět to se solením a vyhýbat se tučnému masu. To je snad již všeobecně přijímaný fakt. Někdy je však snadnější si něco jen přečíst, ale už těžší to uvést do běžného života. Každopádně na nedostatek informací si rozhodně nemůžeme stěžovat.