Pojďme to všechno prodat Číňanům. Bez legrace

Prezident Zeman nejen vítá, ale i zprostředkovává čínské investice v Česku. Konec konců, proč ne čínské investice, když již dnes podstatnou část českého HDP tvoří produkt vytvořený v podnicích vlastněných na území českého státu zahraničními investory.

Přijde chaos, kolaps a katastrofa. Prý se blíží nevídaná celosvětová ekonomická krize… Bude prý...

Finanční manažer a ekonom říká, že to už není otázkou, jestli se ekonomika položí, nýbrž že otázkou je, kdy se položí. A ten říká, že tentokrát nás uvrhne do celosvětové deprese, kterou nám přinesla „bohorovnost“ centrálních bankéřů.

Zápis z jednání Fedu přiblíží, jaké jsou šance na trojí zvýšení sazeb

Dnes zveřejněný zápis z květnového zasedání Fedu by mohl poodhalit, jak reálná jsou očekávání trojího zvýšení úrokových sazeb v letošním roce.

Americký průmysl si v dubnu povyskočil

Dnešní data budou vyznívat spíše ve prospěch amerického dolaru. Americká dubnová průmyslová produkce meziměsíčně vyskočí o 0,8 %, vyšší by mělo být využití kapacit i počet nově zahájených staveb.

Írán zakázal kryptoměnu

Kryptoměna je typ digitální měny či elektronických peněz, což je novodobý druh měny tedy peněz.

USA „prežívajú“ len z milosti Číny. Dlžia jej viac ako bilión dolárov a dlh...

Čína drží USA v hrsti. Žiadnej inej krajine nie sú USA dlžné takú obrovskú sumu ako Číne. Peking vlastní štátne dlhopisy USA v hodnote 1, 15 bilión dolárov. A táto suma narastá ďalej. V júni minulého roku narástla o 44 miliard dolárov oproti máju. Peking veľmi hnevá súčasne prebiehajúci obchodný spor s USA.

Spojené státy sníží Ukrajině v příštím roce vojenskou pomoc!

V příštím roce bude z rozpočtu USA přiděleno Ukrajině 250 milionů dolarů na obranu, jako bezpečnostní pomoc.

DWN: Podle příkladu Erdogan stahuje zlaté rezervy z USA!

Zlaté rezervy cizích států států, které spravuje Federální rezervní banka USA, neustále klesají.

Americké sankce proti Rusku otravují ekonomiku celého světa

Nové americké sankce proti Rusku mají domino efekt. Jejich působení přesahuje hranice Ruska. Evropa musí přijmout politická opatření na ochranu svých společností, jde o miliardy, píše na stránkách rakouského vydání Die Presse Edward Steiner.

ECB zhodnotí ekonomický vývoj, změna politiky se ještě čekat nedá

Celá řada (spíše druhořadých) ekonomických statistik zveřejněných ve Spojených státech dnes zůstane ve stínu zasedání Evropské centrální banky.

Oblíbené články

Sedm potravin, které škodí vašemu srdci

Abychom chránili svá srdce, měli bychom z jídelníčku vyloučit potraviny s vysokým obsahem cholesterolu, nepřehánět to se solením a vyhýbat se tučnému masu. To je snad již všeobecně přijímaný fakt. Někdy je však snadnější si něco jen přečíst, ale už těžší to uvést do běžného života. Každopádně na nedostatek informací si rozhodně nemůžeme stěžovat.