Pokud se Donald Trump rozhodne odstranit sankce vůči Rusku, které uvalila Obamova administrativa, bude čelit opozici v americkém Kongresu, řekl člen Sněmovny za Demokratickou stranu Adam Schiff v televizi ABC.

„Upřímně řečeno, my v Kongresu nevěříme, že přijatá opatření jsou dostatečná, aby zadržela (Rusko),“ řekl Schiff. Podle něj, pokud Trump podnikne kroky k jejich zrušení, budou naopak na posílení sankčního režimu trvat nejen demokraté, ale i republikáni, včetně Johna McCaina.

Předtím v neděli další tiskový mluvčí Bílého domu Sean Spicer v rozhovoru pro ABC News uvedl pochybnosti, zda nové protiruské americké sankce kvůli údajnému zapojení rRusů do kybernetických útoků jsou přiměřenou reakcí.

Administrativa amerického prezidenta Baracka Obamy uložila 29.prosince sankce proti devíti ruským institucím, podnikům i jednotlivcům za „vměšování se do voleb“ a „tlak na americké diplomaty“ při jejich práci v Rusku. USA uzavřely ruským diplomatům přístup ke dvěma obytných komplexům, které jsou ve vlastnictví ruské diplomatů a označily 35 ruských diplomatů persona non grata.

Ruský prezident Vladimir Putin sdělil, že Moskva nevyhostí americké diplomaty v reakci na akce Washingtonu. Moskva si vyhrazuje právo podniknout protiopatření, ale nebude klesat na úroveň „kuchyňské diplomacie“, prohlásil.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře