Šéfka francouzské strany Národní fronta a zároveň prezidentská kandidátka Marine Le Penová je poprvé na seznamu nejpopulárnějších Francouzů. Žebříček vydává deník Le Journal du Dimanche.

V žebříčku je Le Penová na 37. místě. Její soupeř v boji o post francouzského prezidenta Francois Fillon, republikánský kandidát, je na 42. místě.

Několik měsíců před prezidentskými volbami se deník Le Journal du Dimanche rozhodl otestovat deklarované kandidáty na post francouzského prezidenta. Z levicových politiků je v žebříčku Emmanuel Macron (46.) před Jean-Luc Mélenchon (50.) a Manuelem Vallsem (57.)

„První nasazení Marine Le Pen ukazuje, že má solidní základnu příznivců,“ píše se v článku.

Jak uvedly Prvnizpravy.cz protivníci pravicových kandidátů Marinne Le Penové a Francois Fillona se je snaží spojovat s Ruskem a Putinem, aby je diskreditovali.

Kromě politiků, se v žebříčku nejpopulárnějších lidí objevují především umělci, sportovci a další známí lidé. Nejpopulárnější muž ve Francii v prvních šesti měsících roku 2016 je francouzský herec a komik Omar Sy, známý z filmu „Nedotknutelní.“

Před tím několik let kraloval žebříčku Jean-Jacques Goldman, francouzský zpěvák, kytarista a hudební skladatel, po Johnny Hallydayovi druhý komerčně nejúspěšnější zpěvák ve frankofonním světě všech dob.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře