Kvůli migrační politice německé kancléřky Angely Merkelové se Evropa stala nebezpečným místem, kde volné hranice hrají do rukou teroristů.

Michael Brendan Dougherty, korespondent The Weeku, to napsal ve svém komentáři s titulkem „Angela Merkelová ničí Evropu“.

„Nejhorší ze všeho je snaha Merkelové chránit „evropské hodnoty“, kdy pravděpodobně navždy změnila život Evropy. Svět bez hranic, který symbolizoval prosperitu a veřejný pořádek, se stal zdrojem nebezpečí,“ zdůraznil komentátor.

Podle slov Doughertyho, když německá spolková kancléřka vyvolala příliv více než milionu uprchlíků v roce 2015, tak ji „pěli chválu“ a označili její rozhodnutí za „triumf lidství“.

Ale po berlínském kamionu, řízeném migrantem, který vrazil na vánoční trh a zabil 12 lidí, je spravedlivé říci, že se politika Merkelové proměnila v katastrofu, poukázal novinář The Weeku.

Podezřelý v útoku – 24letý Anis Amri byl nakonec zastřelen policií v Miláně, a údajně byl uprchlíkem z Tuniska, poznamenal Dougherty. Zároveň, po spáchání trestného činu, mu otevřené hranice umožnily dostat se z Německa a pobývat nejprve ve Francii a pak v Itálii, doplnil.

A novinář The Weeku připomíná: rok 2016, který končí v Německu smutkem za obětmi v Berlíně, začal útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem, také údajně spáchané žadateli o azyl. Poté následovaly i další incidenty, výbuch ve městě Ansbach, provedený uprchlíkem ze Sýrie, až k zatčení 17letého afghánskénské mladíka za vraždu 19leté dcery evropského úředníka Marie Ladenburgerové.

„Je to katastrofa nejen pro Německo,“ uvedl Doughherty, připomínající teroristické útoky v Bruselu, Paříži a Nice.

Sama Merkelová tvrdila, že je nutné uprchlíky v takovém množství přijmout, protože to je jediný způsob, jak zůstat věrný „evropským hodnotám“. Nicméně, současná vlna terorismu v Evropě představuje „smrtelné nebezpečí“, nejen její zemi, ale i Evropské unii jako celku, zdůraznil novinář.

  Německo hlásí další útoky uprchlíků, tentokrát v Kielu

Nyní jednotlivé evropské země namísto nových způsobů integrace migrantů, hledají nové způsoby jejich dohledu. „Takovou Evropu nikdo nechtěl,“ shrnuje Dougherty.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře