Pokud v Evropě začne velká válku, pak se vší pravděpodobností budou použity jaderné zbraně. A kdo za to všechno zaplatí? Budou to pobaltské státy, Polsko a Skandinávie? ptá se dánský deník Arbejderen.

Dánský deník Arbejderen hovoří o hrozbě další světové války! S největší pravděpodobností bude jaderná

Nyní jsme blíže k velké válce v Evropě, než na konci druhé světové války před více než 70 lety. A to v době, která začala se sny o světovém společenství po konci studené války v roce 1989, píše autor materiálu Jens Jørgen Nielsen.

Rusové a jiné národy Sovětského svazu otevřeli Západu a jeho ideologii. Dokonce i když se NATO začalo rozšiřovat na východ, včetně zemí bývalé Varšavské smlouvy, hovořili jsme o rostoucí stabilitě a míru. Ale tentokrát je to nenávratně pryč. Existuje mnoho věcí, které vyvolávají úzkost:

Za prvé, nikdy od konce druhé světové války nebylo tolik vojenského vybavení a vojáků nejen okolo Ruska, ale přímo na hranici s ním. Není divu, že Němci odmítají poslat vojáky do Pobaltí. Možná, že jsme na Západě zapomněli, ale Rusové si vzpomínají, že na této cestě je napadla armáda nacistického Německa a zabila až 27 milionů lidí.

Za druhé, v blízkosti ruských hranic mohou být umístěny řízené střely a balistické střely na lodích v Baltském moři nebo jinde. To je důsledkem skutečnosti, že George Bush odstoupil od smlouvy z roku 2002 o omezení protiraketové obrany (Anti-Ballistic Missile – ABM).

Strašlivé nebezpečí spojené s raketami plochou dráhou letu, je to, že může udeřit v Petrohradu za dobu kratší, než pět minut. Ti, kteří disponují jadernými zbraněmi, se mohou unášet iluzí, že tzv protiraketová obrana může neutralizovat ruské strategické jaderné střely a tím eliminovat vzájemné odstrašování.

  Účastník Majdanu: „Ano, střelil jsem policisty do zátylku“

Takže, existuje spekulace, že by NATO mohlo vyhrát jadernou válku s Ruskem.Pokušení útoku může být velké. Ale v reálném světě je to jen iluze. Ruské zbraňové systémy jsou mnohem modernější, než například u Iráku.

Dobří Demokraté a zlí Republikáni

Za třetí: Diplomatické vztahy mezi Ruskem a Západem jsou pod bodem mrazu.Překvapivé je, že demokratický prezident Obama mohl uvrhnout Evropu do této nebezpečné pozice. Republikán Ronald Reagan učinil kroky k zahájení jednání s Gorbačovem o odzbrojení v druhé polovině osmdesátých let. A demokrat John F. Kennedy byl velmi blízko k rozpoutání jaderné války, protože Sovětský svaz umístil na Kubě v roce 1962 rakety ve vzdálenosti 90 mil od USA.

A dnes se republikán Donald Trump ptá, proč vedou Spojené státy tak mnoho válek ve světě, a proč mají USA špatný vztah s Ruskem. „Chci zdůraznit, že pro mě je tato Trumpova otázka přijatelná , i když tohoto muže nepodporuji,“ uvedl Nielsen. Podle něj Demokraté nejsou jen dobří, a zlí jsou Republikáni, jak si často myslí Skandinávci.

Proč je Evropa ve vleku USA?

Nyní je třeba položit následující otázku: Jakto, že se evropské země umožnily, aby byly využity ve směru, který řídí samotné Spojené státy se svými globálními zájmy?

USA vidí v Rusku a Číně země, které neohrožují Spojené státy, v každém případě vážně zpochybňují postavení USA jako hegemona ve světě. A pokud u nás začne velká evropská válka, pak se vší pravděpodobností budou použity jaderné zbraně. A kdo za to všechno zaplatí? Budou to pobaltské státy, Polsko a Skandinávie?

Věc je ještě grotesknější, když se podíváte na odůvodnění takové situace. Rusko – agresor, Putin – šílenec, čteme v novinách a knihách, a podívejte se na programy, kterými jsme bombardováni televizí.

  Putin během výročného projevu představil nové jaderné zbraně

Ale co přesně odůvodňuje riziko pro celou naší fyzickou existence? Ukrajina je zvláštní případ. Během voleb v letech 2010 a 2012 tam většina hlasovali pro politiky, kteří se postavili proti členství této země v NATO. Krym byl po celou dobu od roku 1992 nespokojen s tím, že je součástí Ukrajiny. Neexistuje žádný náznak toho, že Rusko chce zaútočit na pobaltské státy.

Rusové cítí stisk. V takové situaci se může stát cokoliv, uzavřel chmurně Jens Jørgen Nielsen.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře