Ohledně oblasti nazvané Area 51 se ve světě objevuje několik konspirací a článků, které rozebírají činnosti v této přísně utajované vojenské základny. Tyto konspirace přidaly na síle díky tomu, že v americkém Las Vegas pořádalo Národní muzeum atomových testů přednášku, na které zaznělo i několik slov o oblasti Area 51.

Této přednášky se ovšem chopili bývalí a současní zaměstnanci CIA, takže je zcela pochopitelné, že to vyvolalo mezi diváky rozruch. Nemůžeme ovšem čekat, že byly odhaleny kauzy, jenž se drží pod pokličkou již řadu let. Tito pánové jsou totiž placeni právě za to, aby tyto informace neunikly na veřejnost.

Area 51 neuchovává žádné tajné informace, nemohu ovšem potvrdit či vyvrátit, skutečnost držení tajemství.

Na přednášce došlo také na dotazy ohledně UFO, které je s oblastí Area 51 tak proslaveno, hlavně díky údajné pitvě mimozemských stvořeních. Agenti CIA ovšem zachovali chladnou hlavu a veřejnosti oznámili, že kolem oblasti neexistují žádné tajnosti o operacích, které se provádějí na základně, veřejnost zná všechny informace. O čemž se zdá s velkou pravděpodobností pochybovat. Celá tato konference v muzeu tak byla dá se říci fraškou, která lidem neodtajnila žádná tajemství a jednalo se tak o předem dobře nacvičené divadlo.

Komentáře